Úsměvné příhody: Jak Nezval spal za války pod sovětskou vlajkou

Vzpomínka dcery původních majitelů rekreačního střediska Medlov Niny Stehlíkové na jednu návštěvu Vítězslava Nezvala na Medlově na konci války.

Vzpomínám si na jednu historku s Vítězslavem Nezvalem. Bylo to téměř na samém konci války, a on se strašně bál Němců. Naše maminka tehdy šila ruskou vlajku, aby měla co vyvěsit, až budeme osvobozeni. Měla ji rozešitou a najednou se objevila vojenská hlídka. Ona vlajku rychle ukryla do povlečené postele pod povlak peřiny. Hlídka nic nenašla. Tehdy se u nás Vítězslav Nezval na pár dní ubytoval, měl strach, aby jej nezatkli. Tradovalo se o něm, že není moc statečný, spíš naopak. No a maminka ho ubytovala v pokoji, kde ukryla ruskou vlajku. A on pod ní pak několik nocí spal. Kdyby to věděl, tak by tak klidné spaní asi neměl.

Přečtěte si další úsměvné příhody ze života Vítězslava Nezvala.


ZELENÁ KŘÍŽOVÁ, Helena. K Medlovu jezdívali cvičit a sportovat i Jaroslav Ježek nebo Vítězslav Nezval. In: Žďárský deník [online]. 2018-03-06 [cit. 2018-03-30]. Dostupné z: https://zdarsky.denik.cz/zpravy_region/k-medlovu-jezdivali-cvicit-a-sportovat-i-jaroslav-jezek-nebo-vitezslav-nezval-20180306.html

V rubrikách Zmínky a vzpomínky. Tagged with .

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


TOPlist